Kredyt Inkaso S.A. has completed its merger with BEST S.A.
From now on, Kredyt Inkaso S.A. will be operating under the BEST S.A. brand.
Learn more
Creating Value Through Integration

From now on Kredyt Inkaso S.A.
will be operating under the BEST S.A. brand.

Kredyt Inkaso S.A.
BEST S.A.
Learn more
Report no 32/2016
17.03.2016

Spełnienie warunków zawieszających oraz nabycie i zbycie aktywów o znacznej wartości

Zarząd Kredyt Inkaso S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”, „Emitent”), w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 25/2016 z dnia 14 marca 2016 r. w sprawie zawarcia przez jednostkę zależną od Spółki – Kredyt Inkaso I Niestandaryzowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z siedzibą w Warszawie („Nabywca”) z inną jednostką zależną Emitenta Kredyt Inkaso Portfolio Investments (Luxembourg) S.A. z siedzibą w Luksemburgu („Zbywca”) znaczącej umowy przelewu wierzytelności w ramach procesu sekurytyzacji (Umowa), informuje o powzięciu wiadomości, że warunki zawieszające wskazane w Umowie tj.:
1. zapłata przez Nabywcę ceny nie później niż do dnia 16 marca 2016r.,
2. przejście wierzytelności oraz zabezpieczeń na Zbywcę, na warunkach przewidzianych w umowie przelewu wierzytelności zawartej z Unicredit S.A. z siedzibą w Bukareszcie, o której podpisaniu Emitent informował w raporcie bieżącym nr 66/2015 z dnia 18 grudnia 2015 r.,
– zostały spełnione.

Przedmiotem Umowy jest nabycie przez Nabywcę, i tym samym zbycie przez Zbywcę, pakietu wierzytelności, obejmującego wierzytelności pieniężne Zbywcy wobec dłużników – podmiotów gospodarczych w tym małych i średnich przedsiębiorstw z tytułu umów pożyczek niezabezpieczonych i zabezpieczonych, w tym hipotecznie, o łącznej wartości nominalnej około 60,65 mln EUR („Pakiet Wierzytelności”) za cenę około 4,62 mln EUR („Cena”). Przeliczając w/w wartości wg średniego kursu NBP obowiązującego na dzień wystąpienia zdarzenia łączna wartość nominalna Pakietu Wierzytelności wynosi około 259,68 mln PLN, zaś cena około 19,78 mln PLN.
W oparciu o Umowę:
1. Kredyt Inkaso I Niestandaryzowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty nabył jednocześnie w dniu dzisiejszym aktywa o znacznej wartości. Wartość ewidencyjna nabytych aktywów w księgach rachunkowych jednostki zależnej równa jest cenie nabycia. Nabycie aktywów sfinansowane zostało ze środków własnych.
2. Kredyt Inkaso Portfolio Investments (Luxembourg) S.A. zbył jednocześnie w dniu dzisiejszym aktywa o znacznej wartości. Wartość ewidencyjna zbytych aktywów w księgach rachunkowych jednostki zależnej równa jest cenie zbycia.
Emitent posiada bezpośrednio 0,44% oraz za pośrednictwem Kredyt Inkaso Portfolio Investments (Luxembourg) S.A. 99,56% certyfikatów inwestycyjnych uprawniających do 100% głosów w ogólnej liczbie głosów na Zgromadzeniu Inwestorów Kredyt Inkaso I Niestandaryzowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, a ponadto Pan Paweł Robert Szewczyk będący Prezesem Zarządu Emitenta pełni jednocześnie funkcję Dyrektora Klasy A Kredyt Inkaso Portfolio Investments (Luxembourg) S.A.
Emitent jest jedynym wspólnikiem Kredyt Inkaso Portfolio Investments (Luxembourg) S.A. z siedzibą w Luksemburgu, posiadającym 100% akcji w kapitale zakładowym tej Spółki jak i 100% głosów w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu, a ponadto Pan Paweł Robert Szewczyk będący Prezesem Zarządu Emitenta pełni jednocześnie funkcję Dyrektora Klasy A Kredyt Inkaso Portfolio Investments (Luxembourg) S.A.
Jednocześnie Emitent jest także podmiotem zarządzającym wierzytelnościami Nabywcy i Zbywcy.
Kryterium stanowiącym podstawę uznania nabytych (i jednocześnie zbytych) aktywów za aktywa o znacznej wartości jest cena nabycia (i jednocześnie) zbycia pakietu wierzytelności, która przekracza 10% wartości kapitałów własnych Emitenta.

Z uwagi na okoliczność, że zdarzenie nie dotyczy nabycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanych części jego mienia, nieruchomości lub innych środków trwałych ani też nabycia, zbycia lub obciążenia akcji (udziałów) ograniczonym prawem rzeczowym w innych jednostkach podanie danych, o których mowa w § 7 pkt 8 i 9 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim nie ma zastosowania.

Podstawą prawną niniejszego raportu jest § 5 ust. 1 pkt. 1 i 4, § 7 i § 10 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (t.j. z 2014 roku, poz. 133).