Kredyt Inkaso S.A. has completed its merger with BEST S.A.
From now on, Kredyt Inkaso S.A. will be operating under the BEST S.A. brand.
Learn more
Creating Value Through Integration

From now on Kredyt Inkaso S.A.
will be operating under the BEST S.A. brand.

Kredyt Inkaso S.A.
BEST S.A.
Learn more
Report no 39/2011
22.04.2011

Nabycie jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym

Zarząd Spółki Kredyt Inkaso S.A. z siedzibą w Zamościu (dalej: Emitent) niniejszym informuje, iż w dniu 22 kwietnia 2011 roku powziął informację o nabyciu aktywów znacznej wartości, w wyniku realizacji zlecenia przekazanego Copernicus Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: Copernicus Capital TFI S.A.) na nabycie jednostek uczestnictwa w Copernicus Fundusz Inwestycyjny Otwarty, Subfundusz Dłużnych Papierów Korporacyjnych („Subfundusz”). Zlecenie transakcji nabycia jednostek uczestnictwa zostało wykonane w oparciu o umowę z dnia 6 kwietnia 2011 r. zawartą przez Emitenta z Copernicus Capital TFI S.A. Wycena transakcji nastąpiła w dniu 20 kwietnia 2011 roku i nabyto 189 591,430467 jednostek uczestnictwa na łączną kwotę 20 000 000 zł. Wartość ewidencyjna nabytych jednostek uczestnictwa w księgach rachunkowych Emitenta na dzień nabycia wynosiła 20 000 000 zł.
Subfundusz może lokować od 66% do 100% swoich aktywów w dłużne papiery wartościowe i Instrumenty Rynku Pieniężnego emitowane przez przedsiębiorstwa mające swoją siedzibę na terenie Polski. Fundusz może zawierać umowy mające za przedmiot Instrumenty Pochodne w celu ograniczenia ryzyka inwestycyjnego związanego ze zmianą kursów, cen lub wartości papierów wartościowych i Instrumentów Rynku Pieniężnego, kursów walut obcych, wysokości stóp procentowych. Nabycie jednostek uczestnictwa zostało sfinansowane ze środków uzyskanych z emisji akcji serii H. Celem nabycia jednostek Subfunduszu jest lokowanie środków pieniężnych znajdujących się w dyspozycji Emitenta do czasu realizacji właściwych inwestycji określanych celami emisji, przy jednoczesnym zachowaniu akceptowalnego bezpieczeństwa inwestycji i możliwości szybkiego wycofania zainwestowanych środków w każdym czasie, na potrzeby wykorzystania ich w ramach działalności Grupy Kapitałowej Emitenta.
Nabycie aktywów odbyło się na warunkach rynkowych. Kryterium uznania nabywanych aktywów za aktywa o znacznej wartości jest przekroczenie 10% kapitałów własnych Emitenta.